Jak założyć poprawnie prezerwatywę

Zakładanie prezerwatywy wydaje się czynnością iście banalną, wiele osób – zwłaszcza tych nie posiadających doświadczenia w sferze kontaktów intymnych – może mieć z tym problem. Innym wydaje się, iż robią to poprawnie, rzeczywistość może być jednak inna, dlatego nie narażajmy się na przedwczesne rodzicielstwo czy groźne choroby weneryczne. Nie patrzy na filmy porno, gdzie aktorzy nie używają gumek. Nie robią tego bo mają świadomość i robią badania. Z czystej ciekawości, czy dla zwykłego upewnienia się – przeczytajmy niniejszy tekst.

Jak założyć poprawnie prezerwatywę

Jak brzmi znane wszystkim powiedzenie; przezorny zawsze ubezpieczony!Jak założyć poprawnie prezerwatywę? Krokiem pierwszym będzie, oczywiście, jej kupno. Kiedy wizytę w aptece lub pobliskim supermarkecie mamy za sobą – kolejna, mam nadzieję, oczywistość – należałoby ją rozpakować.

Opakowanie otwieramy od strony ząbkowanej, lepiej podarujmy sobie przegryzanie opakowania, uważajmy na paznokcie czy jakąkolwiek biżuterię, która mogłaby uszkodzić prezerwatywę. Jeżeli zostanie ona przedziurawiona – nadaję się już tylko do wyrzucenia. Po wyjęciu naszym oczom ukazuje się zrolowana prezerwatywa – i w takim stanie winniśmy ją zostawić aż do momentu zakładania. Zrolowana końcówka powinna znajdować się na zewnątrz, w przeciwnym razie założymy ją na lewą stronę.

Tą końcówkę chwytamy ostrożnie dwoma palcami tak, by usunąć z jej środka powietrze i zostawić miejsce na nasienie po zakończonym stosunku. Prezerwatywę jedną ręką przykładamy do żołędzia penisa – cały czas pamiętamy o przytrzymywaniu końcówki dwoma palcami – który musi znajdować się w wzwodzie, drugą zaś zaczynamy ją rozwijać powolnymi i delikatnymi ruchami.

Gdy rozwiniemy ją całkowicie, upewnijmy się, czy prezerwatywa jest odpowiednio dopasowana do członka. Podczas stosunku również co jakiś czas dobrze jest się co do tego upewnić.

źródło: http://strony-erotyczne.com.pl