Dlaczego cały czas rośnie liczba osób samotnych?

Dlaczego cały czas rośnie liczba osób samotnych?

Zachodnie społeczności z roku na rok są coraz ,,starsze” – przez co można się domyśleć, że liczba urodzeń drastycznie spada. Dlaczego jednak młodzi ludzie zdecydowanie wybierają samotne życie od znalezienia kogoś i założenia rodziny? Dlaczego nie szukają spełnienia w drugiej osobie? O tym dowiecie się za chwilę!

Dlaczego cały czas rośnie liczba osób samotnych?

Życie na własny rachunek

Dzięki samotnemu życiu nie musimy starać się pogodzić swoich ambicji z marzeniami drugiej osoby. Życie samemu naturalnie jest cięższe, ponieważ nie mamy się na kim oprzeć, bądź też większość rzeczy będziemy robić sami. Są to jednak zazwyczaj sytuacje rzadkie i nie zawsze wiążą się z kompletnym brakiem pomocy wokół nas. Doświadczenie wielu pokoleń uczy, że to przyjaźń jest trwalsza od miłości i to przyjaciele są często o wiele bardziej lojalni i pomocni od ,,drugich połówek”.

Ogromny wybór

 Wystarczy zainstalować takie aplikacje jak tinder czy też badoo, aby zobaczyć jak wielki jest wybór partnerów ,,na jedną noc” – przez co naturalnie zawiązywanie się w długi związek tylko z jedną osobą nie wydaje się zbyt atrakcyjnym wyjściem. Będąc samemu oszczędzamy również mnóstwo pieniędzy na tym, że nie musimy wydawać na wszelakie formy rozrywki z drugą połówką.

Nie musimy także przejmować się tym, że nasz prezent nie uda się, dzięki czemu zrzucamy z siebie kolejny stres. Możemy również wyjść ze znajomymi na piwo bez surowego wzroku partnera, w końcu możesz pozwolić sobie na to, żeby zaszaleć.

Samotność

Nawet pomimo dobrych stosunków z ludźmi, będąc samotnym nie masz do kogo przyjść, wyżalić się, przytulić i powiedzieć jak ciężki był Twój dzień. To właśnie przez brak posiadania partnera mogą zacząć pojawiać się u Ciebie problemy natury psychologicznej. Druga połówka to właśnie ta osoba, która pomoże Ci przejść przez najcięższe okresy twojego życia.

Rana na sercu

Coraz więcej osób zraża się do szukania partnera również przez to, że albo zostali odrzuceni, albo też zdradzeni przez partnera bądź partnerkę. Przez to nie widzą już sensu aby szukać sobie drugiej połówki, co sprawia że zamykają się oni na nowe związki na zawsze.

Źródło: https://xgalerie.pl