Dlaczego ludzie zdradzają?

Dlaczego ludzie zdradzają?

Zdrada sama w sobie jest naturalnym procesem, ale z drugiej strony potrafi nam wyrządzić wiele krzywd, a nawet może sprawić, że już nigdy więcej nie pokochamy. Dlaczego więc ludzie dopuszczają się zdrady? O tym dowiesz się za moment!

Dlaczego ludzie zdradzają?

Czym jest zdrada?

To nic innego jak seks lub flirtowanie z kimś, kto nie jest naszym partnerem, całowanie, a nawet romans – czyli budowanie seksualnej lub emocjonalnej więzi z osobami spoza naszego związku. Niektóre osoby zdradzają, ponieważ nie jest im dobrze w ich obecnym związku, a inni jeszcze ponieważ nie mają nic do roboty – to już zależy od człowieka.

Czy da się jakoś uniknąć zdrady?

W rzeczywistości nie da się uniknąć zdrady – ale nie oznacza to wcale, że można ograniczyć prawdopodobieństwo zdrady. Porozmawiaj z partnerem z wyprzedzeniem o granicach swojego związku, swoich potrzebach itp. aby uniknąć rozczarowania w przyszłości. Zwykle jednak nie rozmawiamy o takich ogólnych kwestiach jak na przykład dobry seks, zwłaszcza gdy jest dobrze i dopiero budujemy wspólną więź.

Jednak im szybciej zrozumiesz swoje preferencje i definicję zdrady, tym lepiej. Przecież fakty mogą wskazywać, że mamy bardzo różne poglądy na temat wierności i najlepiej jest się wycofać lub ciężko pracować, aby znaleźć rozwiązanie, które zadowoli obie strony. Komunikacja jest w tym wypadku wręcz niezbędna. W końcu zerwanie jest lepsze niż oszukiwanie partnera, ponieważ w ten sposób przynajmniej nikogo nie krzywdzisz.

Czy masturbacja też jest formą zdrady?

Wiele par uważa, że masturbacja jest pokazaniem tego, że nie kocha się już partnera. Jest to totalna bzdura, ponieważ masturbacja jest lepszym wyjściem niż po prostu zdradzanie partnera. Masturbując się możesz na chwilę odpocząć od partnera, dzięki czemu znów możemy zauważyć, że nasz partner jest wyjątkowy. Oczywiście nie możemy oczekiwać, że nasi partnerzy będą wyglądać jak aktorzy z filmów porno, ponieważ musimy patrzeć realnie na swoje szanse oraz możliwości, czyż nie?

Jest to również rozwiązanie, gdy ktoś nie ma czasu – a ma ochotę na seks. Dlatego, o ile sytuacja nie jest powszechna, masturbacja nie zagrozi związkowi i poprawi życie seksualne w tym związku. Jeśli chodzi o fantazje erotyczne – ciężko zapanować nad myślami drugiej osoby, czasem lepiej jest poklepać niemca po kasku, lub pogłaskać muszelkę niż zdradzić, czyż nie?