Najlepsze sposoby na bezpieczny seks

Z każdym rokiem temat seksu staje się coraz mniejszym tabu w naszym społeczeństwie. Sprawia to, że duża liczba osób decyduje się na posiadanie większej ilości partnerów, co wiąże się z podwyższonym ryzykiem niechcianych konsekwencji, jak ciąża lub choroby weneryczne. Warto więc zastanowić się nad zminimalizowaniem ryzyka pojawienia się takich nieprzyjemności. Jakie zatem są najskuteczniejsze i najpopularniejsze metody na zapobiegnięcie takich przykrych incydentów?

Najlepsze sposoby na bezpieczny seks

Prezerwatywa – czyli ,,gumka” w akcji

Zdecydowanie najpopularniejszym i najbardziej dostępnym środkiem antykoncepcyjnym jest kondom. Jest on powszechnie dostępny, łatwy w użyciu oraz tani, co powoduje, że jest pierwszym wyborem dla wielu. Prezerwatywy skutecznie zapobiegają przed zakażeniem się chorobą przenoszącą się drogą płciową, a także drastycznie zmniejszają ryzyko niechcianej ciąży. Jest to również metoda nieinwazyjna, gdyż nie ingeruje w gospodarkę hormonalną organizmu.

Hormony – powrót do płodności łatwy nie będzie…

Wiele kobiet decyduje się na stosowanie tabletek antykoncepcyjnych. Ich główną zaletą jest wysoka skuteczność w zapobieganiu poczęcia – przy regularnym braniu ich wynosi ona ponad 99%. Ich zdecydowaną wadą jest jednak intruzja w równowagę hormonalną. Mają one wiele efektów ubocznych, na przykład wahania wagi, problemy dermatologiczne lub bóle głowy. Nie mówiąc już o tym, że jeśli kobieta po jakimś czasie zechce jednak zajść w ciążę, to musi odbyć zazwyczaj dwa razy dłuższy od czasu stosowania hormonów okres, gdzie nie przyjmuje leków, co wiąże się z efektami ubocznymi, gorszymi od opisanych wyżej, nie mówiąc już o ogólnych problemach z płodnością.

Seks przerywany i kalendarzyk – to nie jest skuteczny sposób…

Towarzyszą nam one od wielu lat. Są one prostą i nieinwazyjną metodą by zmniejszyć zagrożenie niechcianej ciąży przy seksie. Najpopularniejszymi z nich są stosunek przerywany i kalendarzyk małżeński, czyli szacowanie kiedy wystąpią dni płodne. Poleganie tylko na tych sposobach może być zgubne, gdyż nie są one niezawodne. Zaleca się, żeby łączyć je z innymi środkami antykoncepcyjnymi, na przykład prezerwatywami. 

Źródło : https://redporno.pl