Dlaczego uwielbiamy seks? jakie są jego zalety?

 Seksualność pomału przestaje być dla nas tematem tabu – I bardzo dobrze! jest to jedna z podstawowych potrzeb fizjologicznych człowieka, która niesie ze sobą cały szereg pozytywnych efektów. Jednym z nich jest… a nie będziemy mówić, przeczytajcie sami!

Dlaczego uwielbiamy seks? jakie są jego zalety?

Seks a związek

 Seks oprócz pozytywnego wpływu na nasz organizm, ma bardzo pozytywne działanie względem naszego zdrowia psychicznego. Posiadając stałego partnera oraz regularnie z nim współżyjąc nie popadamy w samotność czy nie spada nasza samoocena. Seks ma bardzo ważne znaczenie przynależności i wsparcia drugiej osoby. Jest również „narzędziem”, które doskonale spaja związek i stanowi jego zwieńczenie. Oprócz tego, seks ma to do siebie, że można się nim dosłownie bawić. Przykład? Wystarczy, jeśli dajmy na to pójdziemy z partnerem/ką do sex shopu (na przykład jeśli jesteśmy na śląsku to do sex shopu w Katowicach) i wybierzemy dla siebie erotyczną bieliznę, która będzie się nam podobać, przez co na pewno temperatura w łóżku osiągnie maksimum. 

 Regularne uprawianie seksu ma więc świetny wpływ na ogólną jakość naszego życia. Umacnia on nasze relacje z partnerem, ma świetny wpływ na nasze ciało i stan psychiczny. Starajmy się korzystać z dobrodziejstw jakie niesie ze sobą seks, gdyż może on stanowić doskonały sposób na wydłużenie naszego życia.

Seks jako – lekarstwo?

od wielu lat wiadomo że uprawianie regularnie seksu ma zbawienny wpływ na stan naszego zdrowia. Jedną z pierwszych rzeczy jest to w jak szybkim czasie po stosunku zmniejsza się poziom kortyzolu w organizmie, który to jest odpowiedzialny za poziom stresu. Poprzez orgazm, nasz organizm ulega odprężeniu, a mózg wydziela duże ilości serotoniny, która odpowiada za nasz nastrój. Z racji na świetne działanie na nasz układ nerwowy z mózgiem na czele, regularny seks zalecany jest dla osób cierpiących na depresję. Dodatkowo seks może stanowić doskonałe rozwiązanie problemów z bezsennością. Po akcie seksualnym nasze całe ciało jest rozluźnione, a my odprężeni co z pewnością ułatwi nam zasypianie. 

 Ponadto seks stanowić może doskonały trening dla naszych mięśni, a co za tym idzie ogólne lepsze dotlenienie całego organizmu. Zwiększa on tętno i ciśnienie krwi, rozkurcza naczynia krwionośne a także rozciąga kręgosłup. Aktywność fizyczna przez niemal wszystkich lekarzy uważana jest za niezbędny element zdrowych nawyków, czemu więc nie uprawiać regularnie seksu, w celu przedłużenia sobie życia?

Źródło : https://kurwy.net.pl