Dlaczego kobiety uwielbiają długie gry wstępne

Nie bez powodu mawia się, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Marsa. Przedstawiciele obu płci z zasady wyraźnie się różnią. Cechują ich odmienne zainteresowania, podejście do różnych dziedzin życia w tym do… tematu bliskości. Kobietami kierują emocje, są bardziej uczuciowe, z kolei mężczyźni są bardziej praktyczni i nastawieni na działanie. Często te kontrasty widoczne są w relacjach intymnych.

Dlaczego kobiety uwielbiają długie gry wstępne

Nie bądź taki szybki Bill…

W przypadku panów seks może stanowić zupełnie odrębną sferę, natomiast u pań przeważnie połączony jest z płaszczyzną uczuciową. Potrzebują one więcej czasu, aby się oswoić, zaufać i podniecić. Gra wstępna wcale nie musi rozpoczynać się dopiero w łóżku, a może trwać od rana do wieczora i wiązać się z czułymi gestami, głębokimi spojrzeniami, miłymi albo i nawet sprośnymi słówkami wypowiadanymi parokrotnie w ciągu dnia lub przemycanymi w formie wiadomości sms. Wskutek takich – wydawałoby się – drobiazgów kobiety widzą, że mężczyźni je zauważają, myślą o nich i… pożądają. Wzrasta zaufanie, a ciało stopniowo przygotowuje się do całego dnia.

Osoba doświadczająca na przestrzeni doby takich subtelnych znaków jest bardziej rozluźniona, mniej się stresuje i dzięki temu chętniej oddaje się rozkoszy. Nie od dziś wiadomo bowiem, że kobiecy organizm wymaga cierpliwości i pobudzenia na różne sposoby, nie tylko przez dotyk, ale również poprzez zapewnienie komfortu psychicznego.

Mocne więzi

Dla przedstawicielek płci pięknej poczucie więzi jest istotne w relacji, a długa gra wstępna to poczucie potęguje. Efektem bliskości i czułości jest poprawa nastroju w danym momencie i w dalszej perspektywie wzmocnienie siły uczucia, co sprzyja budowaniu trwałego związku. Nieograniczanie seksu jedynie do momentu penetracji i tego co tuż „przed” oraz tuż „po” pomaga kobietom zrozumieć, że nie są traktowane mechanicznie i są dla drugiej strony czymś więcej niż tylko szansą na rozładowanie napięcia.

Trzeba również pamiętać, że ciało kobiety dłużej się rozkręca i dopomina się urozmaiconych bodźców, by móc osiągnąć stan wysokiego podniecenia i poziom nawilżenia pochwy umożliwiający bezbolesną penetrację. Oczywiście, nie zawsze jest to normą, a długa gra wstępna nie musi poprzedzać każdego stosunku. Kobiety przecież nieraz tak jak i panowie mają ochotę na szybki seks, bo wszakże warto zadbać o pewne odstępstwa od reguły, by nie popaść w rutynę.

źródło: https://pornografia.net.pl