Dlaczego boimy się mówić o seksie?

XXI wiek – reklamy stron porno, wystawy bielizny erotycznej, billboardy z na wpół nagimi kobietami. Mimo tego seks wciąż dla wielu jest tematem tabu.

Problem choć z pozoru wydaje się błahy, może okazać się poważnym problemem i przełożyć się na relacje intymne z partnerem. Brak porozumienia w tej sferze, może stać się przyczyną braku zaspokojenia, a w rezultacie frustracji załatwianej „na własną rękę”. Co jest powodem takiego działania?

Warto rozmawiać o seksie

Kompleksy. Zmora nastolatków, zmora dorosłych. Niechęć do siebie skutecznie zabije pewność siebie. W naszym mniemaniu nasze własne potrzeby albo stają się podrzędne (nigdy nie daj sobie tego wmówić – recepta na toksyczne relacje), albo zostną poddane surowemu osądowi.
Efekt jest taki, że fantazje mam, ale za rozmowy to już podziękuję. Kto z nasz chciałby zostać skrytykowny z powodu swoich pragnień? Zapewne nikt. W takiej sytuacji pozostaje jedynie praca nad sobą. Warto również mieć obok siebie kogoś, kto posłuży wsparciem i doda pewności siebie. Świadomość własnej seksualności skutecznie odblokuje bariery psychiczne.Innym powodem może być rodzinna nauka. Trudno się nie zgodzić, że z rodziną dobrze wyglądasz na zdjęciu. Rodzice trzymający wszystko pod kontrolą, wujek i jego żarciki na rodzinnym obiedzie, wścibskie rodzeństwo. Temat seksu gdzieś tam się może pojawić, ale równie szybko, jak się pojawia, tak też i znika. Ostatecznie wygląda to mniej więcej tak: seks to ty sobie możesz uprawiać po ślubie, po ciemku i nie ma żadnego powodu do porusznia tego tematu. W końcu nie wypada.

Ale co jeśli nie czujesz tego spełnienia, ślub Cię nie interesuje, a pozycja na misjonarza znudziła? Wtedy chcesz z kimś porozmawiać. Na samą myśl jest ci już wstyd, a gdy wreszcie się decydujesz, rozmowa nie dochodzi do skutku. Najlepiej byłoby skorzystać z pomocy seksuologa, prawda jednak jest taka, że nie każdemu się to widzi. Mądrze więc będzie stawiać swoje kroki powoli. Zapisz swoje pragnienia, nie śpiesz się. Powoli przejdź do rozmowy i wdrażaj swoje dzikie fantazje erotyczne w życie.

Rozmowa niezależnie na jaki temat, ściąga nam ciężar z serca, pozwala poszerzyć horyzonty, otwierając na nowe możliwości. Choć często boimy się podzielić, jest warta naszych starań.