Czy seks analny jest bezpieczny?

Tak duża popularność filmów erotycznych sprawia, że bardzo wiele facetów mocno pragnie poznać jak wygląda w praktyce seks analny. Tutaj zdecydowana większość facetów chciałaby tego spróbować chociaż raz w życiu. Z laskami nago jest już trochę inaczej. Jedne są absolutnie temu przeciwne, a drugie niby mają ochotę, ale z drugiej strony boją się tego. Dlaczego?

Głównie z tego powodu, że uważa się iż seks analny jest bardzo niebezpieczny dla zdrowia. Częściowo jest to prawda, ale wystarczy delikatność, aby uniknąć tych problemów. Wnętrze odbytu ma swój unikalny kształt, nie do końca dopasowany do penetracji. W trakcji stosunku powoli się ono jednak rozszerza i później nie ma już problemów z penetracją, której instrukcje można zobaczyć na porno zdjęciach.

Seks analny nie powoduje także problemów ze zwieraczem. Wręcz przeciwnie, jest to dla niego bardzo zdrowy trening. Jedyne zagrożenie dla kobiety związane jest z bakteriami. Należy pamiętać, aby nie uprawiać tradycyjnego seksu naprzemienne z analnym, gdyż można przenieść wiele bakterii. Stosowanie prezerwatyw to podstawa, a sam seks analny zapewnia niesamowite doznania erotyczne, które warto poznać.